21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

Шановні жителі та гості Миргородщини!

Щороку в третю неділю травня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками – безвинними жертвами кривавого тоталітарного режиму.

Цього року, відповідно до Указу Президента України від 23 березня 2017 року№ 75/2017 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років», дата відзначення цього пам’ятного дня припадає на 21 травня.

Кривавою плямою позначені ті трагічні сторінки історії українського народу, що розповідають про перенесені ним репресії.

Політичний терор більшовики розпочали з моменту захоплення ними влади. Його метою було масове винищення людей за ознаками їх належності до владних структур поваленого експлуататорського ладу чи реакційних суспільних станів. Під жорна репресій потрапили представники органів влади, внутрішніх справ, інтелігенції, військовослужбовці, керівники підприємств, установ та організацій, селяни різних прошарків – всі, у кому сталінський режим вбачав загрозу своєму існуванню.

Точну кількість жертв страшного тоталітарного режиму і до сьогодні визначити неможливо. Проте, за даними розсекречених архівів та численних документів, рахунок йде на мільйони… Мільйони понівечених та загублених життів.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір.

Святий обов’язок кожного українця – гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору.

Вічна пам'ять померлим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті жахливі роки.

Голова райдержадміністрації                                       Голова районної ради

Ю.М.Коваленко                                                            Л.М.Яринич