День Європи – символ спільних цінностей

День Європи – символ спільних цінностей

День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, спільної історії всіх націй та спільного мирного та щасливого майбутнього жителів нашого континенту. Одним із основних чинників сучасної освіченої, інтелектуальної, культурної особистості є високі почуття миролюбства, толерантності, добра, взаєморозуміння, солідарність і духовна єдність між людьми різних народів, поглядів, переконань.

День Європи поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім’ї народів.

11 травня 2017 року в с. Попівка відбулося урочистосте підняття Державного Прапору України та Прапору Європи, приурочене відзначенню Дню Європи в Україні.

Почесне право підняти Державний Прапор України мали голова Миргородської районної ради Леонід Яринич та учні Попівської загальноосвітньої школи, переможці олімпіад Каріна Матлаш та Сергій Ошейко. Почесне право підняти Прапор Європи мали голова Миргородської районної державної адміністрації Юрій Коваленко та учні Попівської загальноосвітньої школи, переможці олімпіад Тетяна Шульга та Костянтин Миколаєнко.

До вітального слова були запрошені голова Миргородської районної державної адміністрації Юрій Коваленко, голова Миргородської районної ради Леоніда Яринич, Попівський сільський голова Василь Ошека.

Працівники закладів культури Миргородщини також розпочали підготовку до цього свята. На будинках закладів сьогодні майорять два прапори– Державний Прапор України та Прапор Європи.

Напередодні свята в Миргородській центральній районній бібліотеці, з метою розширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни, провели ряд заходів, а саме: годину цікавих повідомлень «Цікаві факти про Євросоюз». Бібліотекарі відділу обслуговування розповіли  про історію створення Європейського Союзу та теперішній геополітичний стан ЄС. Під час заходу присутні ознайомилися з мультимедійною  презентацією  «Найменші країни Європи».

Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа побачили та почули  під час віртуального етнокруїзу «Hello,Європа». Присутні мали нагоду долучитись до спільної історії всіх націй та народностей континенту, ознайомитись зі звичаями, традиціями, обрядами та національними стравами різних європейських країн, з цікавою багатожанровою літературою країн Європи – пірнути в невичерпне джерело духовної культури континенту.

Також відвідувачів ознайомили з інформаційним дайджестом «Полтавщина – шлях до Євроінтеграції», який був виготовлений бібліографом І категорії Маргаритою Каймаковою. На закінчення заходу присутні  прослухали Гімн Євросоюзу «Ода радості» з 9-ої симфонії Л.Бетховена.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Тетяна Мостова, завідуюча відділом

обслуговування Миргородської