Е-малятко: ініціатива, що дозволить реєструвати народження дитини через Інтернет

В Україні загалом, і на Полтавщині зокрема значної популярності набула послуга видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку. За 4 місяці 2019 року працівниками відділів ДРАЦС області вручено 1295 свідоцтв, що становить майже 63% від загальної кількості зареєстрованих актових записів.

Тож, Міністерство юстиції України розробило нову законодавчу ініціативу, що спрощує процедуру реєстрації новонароджених: законопроект, який дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом "єдиного вікна" без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи.

Пакет сервісів під умовною назвою «Електронне малятко» - це:

− державна реєстрація народження дитини;

− реєстрація місця проживання малюка;

− визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
− призначення допомоги при народженні дитини;
− реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я;
− реєстрація дитини у реєстрі платників податків;

− визначення належності дитини до громадянства України;

− присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
− видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Таку заяву можна подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я та через ЦНАПи, які долучаються до цього проекту. Батьки можуть подати заявку в електронному вигляді.

Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет у себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати.

Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи.

Запровадження цієї послуги дасть можливість громадянам України вирішити, яким чином вони хочуть отримати повний спектр послуг щодо реєстрації народження дитини вербальний чи електронний.

Начальник ГТУЮ у Полтавській області  Олег ТИМЧЕНКО