Фольклор єднає нас

Версія для друкуВерсія для друку

Фольклор єднає нас

 

Під такою назвою відбувся концерт Львівської філармонії, у другій частині якого прийняв участь жіночий народний фольклорний ансамбль «Піснеграй» Попівського сільського будинку культури (керівник Микола Куліш).

Друга частина концерту «Таємнича Україна» - проект Міклоша Бота, відомого угорського музиканта, композитора, етнографа.

Фольклор об’єднав Україну і Угорщину на сцені м. Будапешт в Угорщині, в м. Ольштині в Польщі, в Чернігові, Києві і на сцені обласного філармонійного центру міста Львова, з якого недавно повернулися наші співаки. Були втомлені далекою дорогою, спекою, але з щасливими посмішками і з великим задоволенням розповідали про участь в концерті та про знайомство з містом Львів, про зустрічі з львів’янами, дружнє спілкування з глядачами. Глядачі з цікавістю слухали українські старовинні пісні у виконанні ансамблю «Божичі» (м. Київ), ансамблю «Древо» (с. Крячківка) та ансамблю «Піснеграй» (с. Попівка). Кожна українська пісня виконана співаками викликала овації.

А коли у виконанні угорського музиканта зазвучали українські танцювальні мелодії, наші артисти поважного віку не втрималися і, як кажуть українці, «пішли в пляс».

Львів’яни довго не відпускали учасників концерту зі сцени. Були вдячні за такий цікавий і унікальний концерт, а від мерії міста та угорського Посольства були вручені корзини з квітами. Попівські берегині української старовинної пісні Ніна Бебих, Марія Вовк, Галина Логвин, Олександра Пономаренко та їх незмінний керівник Микола Куліш щиро вдячні Міклошу Боту за його запрошення прийняти участь у проекті «Таємнича Україна». Угорські музиканти вважають, що музика України – то справжній культурний скарб. Робота з ним має додавати нових відтінків до дружньої співпраці двох країн.

А пісня — це душа. З усіх потреб потреба,

Лиш пісня в серці ширить межі неба.

На крилах сонце сяйво їй лиша.

 

Ольга Вовк, директор Попівського

сільського будинку культури

Наверх ↑