Героїв Україна пам’ятає

Героїв Україна пам’ятає

Горить свіча і пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна пам’ятає.

9 травня 2017 року в селі Черевки Миргородського району Полтавської області відбулися урочистості до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та відкриття пам’ятного знаку воїнам - землякам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок на Сході України.

На мітинг до 10 години ранку стали підходити жителі села та гості.

Серед них камуфляжною формою та бойовими нагородами на одязі виділялися вчорашні воїни - демобілізовані герої - атовці, волонтери, воїни - земляки та воїни - десантники Асоціації міста Миргорода.

Особливо шанованими гостями були родичі загиблих воїнів, яким втрата найдорожчих людей залишиться гірким болем на все життя.

Під час урочистостей ведучою Наталією Дівицькою до слова були запрошені: заступник голови Миргородської райдержадміністрації, учасник бойових дій в зоні АТО Олесандр Гуржій, волонтер Геннадій Кудін, депутат Черевківської сільської ради Володимир Зубченко.

Сільський голова Юрій Нерода зачитав імена загиблих односельців у Другій світовій війні з Книги вічної Слави. Учні школи декламували вірші воєнної тематики.

Юрій Нерода виразив щирі співчуття родинам загиблих. «Сьогодні ми зібралися на відкритті пам’ятного знаку загиблим воїнам АТО, які не шкодуючи власного життя, стали на захист своєї Батьківщини, своєї домівки, своєї родини. На жаль, війна знову, ніби чорний ворон крилами, накрила українську землю та її волелюбний народ, який ніколи не був загарбником. І тепер нові герої - оборонці, стають в ряди ветеранів «неоголошеної війни».

Право урочисто відкрити пам’ятний знак надали учасникам АТО - жителям села Черевки: Василю Краснопівцеву та Анатолію Жижці. І символічно, як знак вічної пам’яті майоріли поминальні лампадки біля підніжжя пам’ятника.

До самого серця проникали слова пісні «Над землею тумани», яку виконала Людмила Митропан.

Продовжилася церемонія ритуалом освячення пам’ятного знаку загиблим воїнам АТО, яку провів настоятель Свято - Покровської церкви протоієрей Андрій Щербань. Після освячення отець Андрій звернувся з напутнім словом до громади.

Присутні на мітингу вшанували полеглих у боях земляків хвилиною мовчання, а військові схилили прапори.

Урочистості закінчилися покладанням квітів до пам’ятного знаку воїнам – землякам, що загинули в зоні АТО та до пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні. Також здійснили ходу на кладовище, де поклали вінки та квіти до могил Героїв.

Імена Володимира Гадлевського та Олександра Ковтуна назавжди викарбувані на чорному граніті та в пам’яті краян.

Володимир Гадлевський 1986 року народження, старший лейтенант загинув 21 квітня 2014 року при виконанні службових обов'язків у с. Вишнювате Розівського району.

Олександр Ковтун 1979 року народження, старшина, заступник командира взводу роти вогневої підтримки 3-го батальйону 25-ї окремої повітряно - десантної бригади. Загинув від ушкодження внаслідок військових дій від вогнепальної зброї в місті Авдіївка Ясинуватського району 17 серпня 2016 року.

Тепер кожен перехожий щодня, проходячи біля цього знаку, згадуватиме імена героїв, які загинули заради миру та спокою на рідній землі.

Жителі села висловлюють щиру вдячність за ініціювання проекту сільському голові Юрію Нероді, за фінансове забезпечення Черевківській сільській раді, за створення та встановлення пам’ятного знаку ФОП Наталії Віщун та  ФОП Григорію Святашу.

Дякуємо за допомогу генеральному директору ПАТ «Миргородський агрошляхбуд» Миколі Патенку та директору ТОВ «Савинцівське» Тетяні Ситник.

Вічна пам’ять та слава усім загиблим воїнам, які віддали своє життя за Батьківщину та її майбутнє! І дай Боже, нам усім, виконати те, за що вони загинули – жити в країні Гідності, мирній, багатій і незалежній Україні!

Анжела  Коломієць,  бібліотекар

Черевківської сільської  бібліотеки