Кір не обійшов стороною м. Миргород та Миргородський район

Версія для друкуВерсія для друку

Кір не обійшов стороною м. Миргород та Миргородський район

 

В зв’язку з появою перших випадків захворювання на кір серед мешканців м. Миргорода та Миргородського району (станом на 09.02.18 року) зареєстровано 3 випадки кору. Змушені ще раз звернутися до жителів міста та району, медичної спільноти з проханням: ще раз привернути Вашу увагу, щоб більше були зосереджені на виявленні, діагностиці   даного захворювання та  своєчасного проведення протиепідемічних заходів в осередках КОРУ.

Звертаємо Вашу увагу при появі перших ознак:  значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з'являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Тому  при появі перших ознак  необхідно негайно звернутися до лікаря.

До з’ясування діагнозу уникати тісних контактів:

·         Не відвідувати масові заходи;

·         Уникати масового скупчення людей;

·         Дотримуватися правил особистої гігієни;

·         Не займатися самолікуванням;

·         Проводити провітрювання та вологе прибирання в приміщенні спільного користування.

Оскільки основним профілактичним засобом є щеплення просимо Вас звернутися до медичних працівників для з’ясування свого імунного статусу (наявність щеплень проти кору). Вразі відсутності щеплення  у дітей та дорослих віком до 30 років необхідно отримати вакцинацію.

Звертаємо увагу медичних працівників лікувально-профілактичних закладів враховуючи епідемічну ситуацію що склалася в районі необхідно звертати увагу на найменші сигнальні симптоми, які можуть свідчити про захворювання, щоб якомога раніше встановити діагноз для ізоляції хворого та проведення ефективного лікування.

Дотримання цих пора допоможе нам зменшити інтенсивність епідемічного процесу недопущення ускладнень які можуть привести  до летальних випадків.

 

 

Завідувач Миргородського міжрайонного

відокремленого підрозділу лабораторних

досліджень ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»                                      М.В.Олефір

 

 

Наверх ↑