На Полтавщині освоїли лише 50% коштів, виділених Державним фондом регіонального розвитку

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині освоїли лише 50% коштів, виділених Державним фондом регіонального розвитку

 

 На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації обговорили готовність проєктів, що фінансувалися в 2019 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

В. о. директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Олександр Слободян повідомив, що фінансування відбулося по п'яти проєктах: реконструкція корпусу Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру; будівництво центру надання послуг у Полтаві; будівництво спортзалу Ромоданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня; реконструкція спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ І-ІІІ ступеня; капітальний ремонт-термомодернізація Ліцею майбутнього в Омельнику.

«Загальний обсяг фінансування в 2019 році по вказаних проєктах із державного бюджету складає 165,6 мільйонів гривень. Станом на 1 січня використано 82 мільйони, тобто 50%, – повідомив Олександр Слободян. – Кошти ДФРР надходили згідно затверджених Міністерством розвитку громад і територій України пропозицій щодо розподілу бюджетних асигнувань. Аналіз помісячного освоєння цих грошей свідчить про прийняття недостатньо ефективних управлінських рішень, відсутність дієвого контролю попереднього керівництва Департаменту та безвідповідальність генпідрядників».

За словами в.о. директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства з червня по жовтень минулого року використано 29 585,773 тисяч гривень, тоді як за листопад-грудень – 52 684,880 тисяч гривень (64 % від загальної суми освоєння), у результаті частину коштів ДФРР повернуто в бюджет.

Далі Олександр Слободян відзвітував про стан готовності по кожному з об’єктів. Зокрема, у ІІ кварталі 2020 року планується завершення робіт з реконструкції Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Наразі його будівельна готовність складає 82 %. Нині завершують монтаж систем вентиляції, водопостачання, водовідведення, каналізації, електрообладнання та електроосвітлення, автоматичної пожежної сигналізації, пожежогасіння і мовного оповіщення.

У спортзалі Ромоданівської загальноосвітньої школи виконано фундаменти, виготовлено та змонтовано металевий каркас, улаштовано покрівлю.

Будівельна готовність реконструкції спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ – 15%.

А капітальний ремонт-термомодернізація будівлі Ліцею майбутнього в Омельницькій ОТГ вже завершений.

«Із метою забезпечення освоєння коштів ДФРР у повному обсязі планується проведення щоденного моніторингу виконання будівельних робіт та у разі невиконання зобов'язань генпідрядними організаціями застосування штрафних санкцій, посилена робота з органами місцевого самоврядування щодо вчасного співфінансування проєктів», – додав  в. о. директора Департаменту.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов назвав роботу з будівництва чотирьох вищевказаних об’єктів незадовільною:

«Це не припустимо, коли держава виділяє на область гроші, а ми їх із різних причин не використовуємо. По кожному незавершеному об’єкту будуть зроблені кадрові висновки й відповідні звернення до правоохоронних органів».

 

Наверх ↑