Нарада щодо створення Північного госпітального округу

Нарада щодо створення Північного госпітального округу

12 квітня 2017 року у Миргородській центральній районній лікарні  за участю заступника голови ОДА Олега Пругла, директора Департаменту охорони здоров'я Віктора Лисака, голови райдержадміністрації Юрія Коваленка, голови районної ради Леоніда Яринича, депутата Полтавської обласної ради, заступника Миргородського міського голови Костянтина Кірпосенка відбулася робоча нарада щодо створення Північного госпітального округу.

Директор ДОЗ Віктор Лисак пояснив, що відповідно до методології, Північний госпітальний округ з центром у місті Миргороді буде надавати необхідну медичну допомогу мешканцям чотирьох районів: Шишацького, Великобагачанського, Лохвицького та Гадяцького. На базі Миргородської ЦРЛ планується модернізація матеріальної бази первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги. Жоден з існуючих лікувально-профілактичних закладів закриватися не буде. Будуть створені відділення для проведення реабілітаційного та відновлювального лікування, продовжуватимуть працювати відділення планового терапевтичного та хірургічного лікування.

Керівники міста і району висловили упевненість, що завдяки комплексним та послідовним змінам у медичній, галузі і мешканці навколишніх районів, матимуть змогу отримувати якісну та доступну медичну допомогу.

Учасникам робочої наради, представникам територіальних громад, що будуть входити до складу Північного госпітального округу, було запропоновано внести пропозиції щодо персонального складу членів Госпітальної ради. Також необхідно підготувати детальний опис наявної матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та підготувати перспективні плани розвитку на найближчі 5 років.

Під час наради було обговорено питання щодо перспектив фінансування Північного госпітального округу, адже згідно багаторічного плану розвитку округу це можуть бути місцеві бюджети територіальних громад, недержавні інвестиції, спонсорські та благодійні внески, кошти міжнародної допомоги та інші джерела.