Підростають читачі…

Версія для друкуВерсія для друку

Підростають читачі…

 

На екскурсію до районної бібліотеки для дітей завітали вихованці груп «Рукавичка» та «Теремок» навчально – виховного комлексу «Гелікон» (вихователі Лідія Супруненко та Лариса Пуха), щоб дізнатися, що ж там, за дверима такої близької до садочка будівлі – бібліотеки.

Переступивши поріг, діти з захопленням розглядали полиці з книжками, виставки, декоративний куточок з літературними героями.

Працівники ж бібліотеки підготували для них цікаву мандрівку бібліотекою та запропонували гру «Вгадай казкового персонажа».

Особливий інтерес викликали журнали, які передплачує бібліотека. З деякими діти вже були знайомі, а з деякими хотіли познайомитись негайно.

Спостерігати за цим знайомством – величезне задоволення…

 

Валентина Зінченко, заступник

директора Миргородської

централізованої бібліотечної

системи

 

Шевченкове слово в віках не старіє…

 

Ім’я Тараса Шевченка відоме кожному українцю. Знають про нього і дорослі, і діти. А знайомство починається ще в дошкільному віці. І найкраще місце для цього, звичайно ж, бібліотека, бо кожного року в березні тут проходить Шевченківський тиждень. Саме в ці дні завітали сюди вихованці старшої та середньої груп дошкільного навчального закладу «Оленка» на дитячий ранок «Живи, Тарасе, поміж нами».

Про долю Кобзаря розповідали малечі казкові літературні персонажі, вигадані відомим дитячим письменником Дмитром Білоусовим. Чарівне Перо допомагало Тарасику в скрутні хвилини, а Чорна Хмара з’являлася тоді, коли траплялася біда. І хоч відвідувачами бібліотеки були ще зовсім маленькі українці, та вірші відомого поета вони вже вивчили і декламували із задоволенням.

А в день народження Тараса Григоровича в книжковому храмі відбулася поетична година для учнів третіх класів Миргородської середньої школи №5 (вихователь І.Сусоля) «Звучать Шевченкові слова». Третьокласники чудово знають біографію Т.Шевченка і його творчість, та те, що відомий поет побував у Миргороді, відкрили для себе вперше. Тому бувальщину Івана Букія «Мені тринадцятий минало…» слухали, затамувавши подих. А потім розгадували кросворд по творчості Т.Шевченка, декламували його вірші.

Закінчився тиждень в День пам’яті Кобзаря літературним святом  «Вшановуємо Тараса Шевченка» для учнів 2-Б класу загальноосвітньої школи №1 ім. Панаса Мирного (класовод Т.Войтенко). Знайомство з найдавнішим виданням «Кобзаря», його «Щоденником», декламування поезій «Мені 13-й минало», «Сон», «Заповіт», «Катерина», «Садок вишневий коло хати», «Якби ви знали, паничі», «Зоре моя вечірняя» – таким залишиться цей день в пам’яті другокласників.

 

Зоя Єщенко, провідний бібліотекар

Миргородської районної бібліотеки для дітей

Наверх ↑