Письменник, поет, перекладач, офіцер збройних сил України

Версія для друкуВерсія для друку

Письменник, поет, перекладач, офіцер збройних сил України

 

Сьогодні, 6 лютого, в Миргородську центральну районну бібліотеку завітав відомий уже в Україні письменник, поет, перекладач, лауреат премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (2016) – ВОЛОДИМИР ТИМЧУК.

Він автор поетичних збірок «Весняні коловороти», «Донецький аеропорт», «Гуцульське повстаннє», автор оповідань «Словодієм», науково-культурулогічного дослідження «Ясіня у гомоні стоїть», двомовної книги «Бахчисарай 2021» та інших. Біль від подій у Донецькому аеропорті, історія гуцульського повстання, інтимна лірика та тонкий гумор переплітаються у поетичних рядках Володимира Тимчука, підполковника  Збройних Сил України, викладача Академії сухопутних військ України, уродженця с. Ясіня Закарпатської області. Свій перший вірш Володимир Тимчук написав у шкільні роки, в 1992 році. З легкої руки батька пов´язав свою долю з військовою справою, якою продовжує займатись вже 19 років поспіль.

Для користувачів Миргородщини надзвичайна подія - спілкування з письменником, який презентував свою нову збірку «Вогнити! Вижити! Перемогти!». Автор залишив на згадку добрі слова: «Відвідувачам Миргородської центральної районної бібліотеки з любов’ю – потрібних вражень, роздумів, відчуттів» (6.02.2018). В невимушеній атмосфері, з великим задоволенням працівники бібліотеки легко спілкувалися з автором, отримуючи естетичну насолоду.

Війна на українському сході викрила досі нехтувану грань в українському мистецтві, присвячену героїзмові, звитязі та злободенності війни. А Володимир Тимчук відгукнувся на цей мистецький виклик поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин мілітарної поезії зі світової поетичної скарбниці. У повній версії опріч інших поезій, перекладів, мініатюр, ілюстрацій, біографічної довідки додатково є укладені автором примітки, які розширюють розуміння художніх образів і військових буднів української нації.

Тож відтепер книжкові полиці Миргородської ЦРБ поповнилися чудовою, новою, збіркою Володимира Тимчука «ВОГНИТИ! ВИЖИТИ! ПЕРЕМОГТИ!»

Ми щиро і безмежно вдячні авторові за подаровану книгу, бо впевнені – вона знайде свого читача і стане важливою частинкою нашого змістовного та цікавого фонду патріотичної тематики!

 

Ніна Бер’якіна, директор Миргородської

централізованої бібліотечної системи

Наверх ↑