Посилення охорони лісових масивів від незаконних рубок та відповідальність за їх вчинення

Версія для друкуВерсія для друку

Посилення охорони лісових масивів від незаконних рубок та відповідальність за їх вчинення

 

Працівники ДП «Миргородський лісгосп» разом з поліцією Миргородського, Шишацького та Великобагачанського проводять рейди по охороні лісу від незаконних рубок та браконьєрства, патрулюючи лісові  масивах цих районів, а також перевіряють водіїв вантажних автомобілів, що перевозять деревину, на предмет відповідності всіх необхідних документів. Боротьба з незаконними рубками – один з найголовніших напрямків роботи державної лісової охорони. Важливий напрямок у боротьбі з нелегальними рубками, це тісна співпраця з громадськістю та залучення громадських, екологічних організацій, а також правоохоронних органів до спільного патрулювання та охорони лісових масивів.

         В Україні запроваджується Єдина державна система електронного обліку деревини, доступ до якої відкрито Національній поліції та Службі безпеки України, а також реалізація проєкту електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини «Ліс у смартфоні», який також вміщує онлайн-карту рубок.

Зазначимо, що відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняках природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(510-1020 грн), на посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

         Крім того, порушник має сплатити збитки за кожне самовільно зрубане дерево, які залежать від діаметру пня і розраховуються відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту».

         Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

         Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Наверх ↑