Що змінить медреформа?

Що змінить медреформа?

Медична реформа передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я. Держава припинить фінансувати стіни та ліжка лікарень і поліклінік, а почне платити лікарю за надання конкретної медичної допомоги конкретному пацієнту.

Гроші, нарешті, перестануть йти невідомо на що. Вони йтимуть за пацієнтом – туди, куди він звертається за допомогою. Оплачуватись буде конкретний пролікований випадок. Лікарі будуть отримувати гідну зарплату за свою роботу.

Система працюватиме наступним чином:

Національна служба здоров’я укладе контракти з медичними закладами та лікарями-ФОП на обслуговування громадян і перераховуватиме їм кошти з бюджету за лікування пацієнтів згідно інформації, яку буде отримувати від цих закладів.

Допомога кожному, хто звернеться до лікаря, буде оплачуватись відповідно до затверджених тарифів. Лікарню – державну чи приватну - обирає пацієнт – служба здоров’я лише оплачуватиме лікування і контролюватиме його вартість та якість. НСЗ матиме право розірвати контракт з лікарем чи медзакладом на обслуговування пацієнтів у разі порушення умов контракту.

Принципи, на яких ґрунтується медична реформа, прості, зрозумілі та допоможуть вийти в плюс і лікарям, і пацієнтам і державі загалом.

Зміна принципу фінансування системи охорони здоров'я: держава платить не за повітря, а за конкретну медичну послугу, надану пацієнту

Пацієнт лікується там, де йому зручно. Комунальна клініка чи приватна – не важливо. Якщо Національна служба здоров'я підписала договір з медичним закладом, гарантовані медичні послуги будуть оплачені

Медики не будуть прив'язані до тарифної сітки, а офіційна зарплата залежатиме від кваліфікації лікаря. Кращі лікарні будуть боротися з кращих спеціалістів.

Держава отримає інструмент впливу на здоров'я громадян та з допомогою спеціальних програм зможе знижувати кількість хворих та запроваджувати профілактичні дії