Відбулося засідання госпітальної ради Полтавського округу

Відбулося засідання госпітальної ради Полтавського округу

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін провів засідання госпітальної ради Полтавського округу.

«Госпітальна рада – консультативно-дорадчий орган при облдержадміністрації, який розробляє пропозиції та рекомендації щодо плану розвитку госпітального округу, реорганізації та перепрофілювання закладів охорони здоров’я, висуває перелік опорних лікарень», – повідомив Дмитро Лунін.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак зазначив, що Національна служба здоров’я України вже відкрила можливість комунальним закладам зареєструватися в електронній системі, і всі лікарняні заклади області мають якнайшвидше це зробити.

На Полтавщині нині працюють 27 обласних лікарень, 12 міських лікарень, 2 дитячі міські лікарні, 2 пологові будинки, 24 центральні районні лікарні, 36 центрів ПМСД, до складу яких входять 338 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, та 609 ФАПів.

«Нині триває трансформація спеціалізованих і вузькопрофільних установ – психіатрії, наркології, дерматології. Маємо розгалужену первинну ланку – 338 амбулаторій, 609 ФАПів, вони працюють із Національною службою здоров’я. Надзвичайно важливо завершити у первинній ланці будівництво амбулаторій і переконати голів ОТГ співфінансувати закупівлю необхідного медичного обладнання», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підписав розпорядження від 15 січня 2020 року «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Це ті лікарні, які отримають державне забезпечення на три роки, інші фінансуватимуть за надані послуги.

На Полтавщині комунальних опорних закладів 8: Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»; Гадяцька центральна районна лікарня; Лікарня інтенсивного лікування I рівня м. Горішні Плавні; Миргородська центральна районна лікарня; Хорольська центральна районна лікарня; 1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради; Лубенська лікарня інтенсивного лікування; Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського.

Центрами 4-х госпітальних округів області є Полтава, Кременчук, Миргород та Лубни. Віктор Лисак пропонує називати їх Східний, Західний, Північний і Південний округи.

Також на зборах госпітальної ради представили делегованих членів від комунальних та приватних лікарняних закладів області, райдержадміністрацій і міст. Затвердили положення про госпітальну раду, обрали її заступника та секретаря.