Відзначили всесвітній день медичної сестри

Відзначили всесвітній день медичної сестри

Ти – жінка, ти – медсестра…

Одвічних книг не пізнана сторінка –

Бо ти – надія, радість, майбуття,

Бо ти – сестра, кохана, матір, жінка.

Бо ти – початок нового життя.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл. Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.

11 травня 2017 року, напередодні свята, у Миргородському районному будинку культури відбулися міськрайонні урочистості, приурочені Всесвітньому дню медичних сестер.

До присутніх зі словами вітання звернулися голова Миргородської районної ради Леонід Яринич, заступник голови Миргородської райдержадміністрації Олександр Гуржій, заступник голови Миргородської міської ради, депутат Полтавської обласної ради Костянтин Кірпосенко.

Щиро привітали винуватців свята головний лікар Миргородської центральної районної лікарні Ярослав Будний, головна сестра медична Миргородської центральної районної лікарні Валентина Зубченко, голова первинної профспілкової організації працівників охорони здоров’я України Миргородської центральної районної лікарні Андрій Зозулін.

Учасники художньої самодіяльності Миргородського районного будинку культури вітали працівників медичної сфери з цим чудовим святом, а саме: хореографічна студія «Перлина» (керівник Ольга Додух), студія східного танцю «Аіша»(керівник Оксана Павленко), солісти Мар’яна Денисенко та Катерина Мороз. Бурхливі оплески звучали для вихованці народної студії естрадного вокалу «Соняшник» центру естетичного виховання (керівник Олена Алексієнко) Олександра Усатенко, Євгенія Троцак, Тетяна Зозуліна, Валерія Гаркавенко, які теж завітали із святковими вітаннями.

А медична сестра Зубівської амбулаторії Оксана Герасименко подарувала своїм колегам монолог «Фотограф».

У день Вашого професійного свята хочеться сказати багато теплих та лагідних слів на Вашу адресу. Ви - запорука нашого здоров'я, Ви - наші рятівники та спасителі у найтяжчі хвилини нашого життя!

Катерина Мороз, методист

Миргородського районного будинку