Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Засідання державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії

2 листопада 2018 року відбулося засідання державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миргородській районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, голови комісії Віктора Фесенко.

На порядку денному розглядалося питання накладання карантинних обмежень по сказу собаки громадянина А на території села Великі Сорочинці.

Присутні заслухали інформацію заступника голови комісії заступник начальника Миргородського міськрайоного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Обідної Наталії Юріївни.

"При епізоотичному  розслідуванні даного випадку встановлено: 24 жовтня у собаки що належить громадянину А з’явилась слинотеча, параліч гортані (собака харчав). Власник сам провів обстеження тварини на предмет вдавлення нею кісткою. Не помітивши нічого підозрілого було вирішено викликати місцевого фельдшера ветеринарної медицини. При огляді тварини фельдшером ветеринарної медицини нічого підозрілого не виявлено. За декілька днів стан  тварини погіршився, з’явилась млявість, воду та їжу споживав невеликими порціями. 30 жовтня тварина загинула. Труп тварини було направлено в Миргородську районну Державну лабораторію ветеринарної медицини для відбору пат матеріалу з подальшим направленням його в Регіональну Державну Лабораторію Держпродспоживслужби в Полтавській області для виключення сказу.

Експертиза від 02.11.2018 Регіональної Державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області по МФА сказ встановлено.  Рішенням ДНПК при Миргородській РДА №11 від 02.11.2018  було встановлено карантинні обмеження по сказу собаки на територію с. Великі Сорочинці. Громадянину А надано антирабічне лікування, в домогосподарстві проведені відповідні заходи".

Завідувач відділу протиепізоотичних заходів лікаря ветеринарної медицини Миргородської районної Державної лікарні ветеринарної медицини, секретар комісії Микола Гаврись ознайомив членів комісії з проектом рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Миргородській районній державній адміністрації вирішила:

1. Накласти карантинні обмеження по сказу собаки громадянина А на територію села Великі Сорочинці (експертиза  № 003239 п.м./18 від 02.11.2018 року  Регіональної  державної лабораторії Дерпродспоживслужби в Полтавській області -  сказ встановлено).

2. Визнати  загрозливою зоною  території Савинцівської сільської ради, Великобайрацької сільської ради, Солонцівської сільської ради

3. Розробити та затвердити “Комплексний план оздоровчих заходів проти сказу  тварин  на території с. Великі Сорочинці”.

4. Провести заходи проти сказу згідно діючої Інструкції та комплексної програми основних заходів профілактики  та боротьби зі сказу тварин на 2016-2020 рр. в районі.

5. Провести повну реєстрацію собак, котів і інших тварин, що належать населенню с. Великі Сорочинці. Списки тварин подати установі державної ветеринарної медицини в районі. Створити бригади по відлову бездомних собак і котів для їх подальшого щеплення проти сказу.

6. Провести  відстріл  лисиці червоної  в мисливських угіддях прилеглих до с. Великі Сорочинці з обов’язковим направленням відстріляних тварин в Миргородську районну державну лабораторію ветеринарної медицини для виключення сказу.

7. Організувати проведення інформаційну роз’яснювальної роботи серед населення с. Великі Сорочинці та Миргородського району стосовно профілактики та боротьби зі сказом тварин через місцеві органи влади та засоби масової інформації.

8. Контроль за  виконанням даного рішення покласти на  начальника Миргородської районної лікарні ветеринарної медицини Ярмоленко В.М.