Інформація про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації

Інформація

Відповідно до статті 37 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцеві державні адміністрації взаємодіють з політичними партіями, громадськими, релігійними організаціями, професійними спілками та їх об'єднаннями для забезпечення прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, екологічних, соціальних, культурних та інших інтересів з урахуванням загальнодержавних і місцевих інтересів, сприяють виконанню статутних завдань та забезпечують додержання законних прав цих об'єднань громадян.

Політичні партії, громадські, релігійні організації, професійні спілки та їх об'єднання можуть вносити пропозиції з питань їх діяльності на розгляд місцевих державних адміністрацій. У цих випадках представники зазначених організацій мають право бути присутніми під час розгляду внесених ними питань, давати необхідні пояснення.

Громадяни також мають право звертатись до місцевих державних адміністрацій, відповідно до статті 38 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", у вирішенні питань, що належать до сфери повноважень місцевих державних адміністрацій.

Посадові особи місцевих державних адміністрацій зобов'язані розглянути звернення громадян і не пізніше ніж у визначений Законом України "Про звернення громадян" термін прийняти рішення або дати обгрунтовану відповідь. Посадові особи проводять особистий прийом громадян у порядку, визначеному Законом.

Громадськість може представляти свої інтереси та впливати на реалізацію повноважень управління також шляхом:

подання запиту на інформацію (з порядком подання запиту можна ознайомитись на сайті облдержадміністрації в розділі «Доступ до публічної інформації»);

подання пропозицій, зауважень при проведенні електронних консультацій структурними підрозділами райдержадміністрації на офіційних веб-сайтах органів влади та публічних консультацій з громадськістю;

участі в роботі Громадської ради при райдержадміністрації, у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, інших дорадчих органів;

отримання інформації з повідомлень засобів масової інформації, на інформаційних стендах, сайтах органів виконавчої влади;

подання пропозицій, зауважень на особистому прийомі у керівництва органу влади та його структурних підрозділів;

подання пропозицій, зауважень засобами «прямої телефонної лінії»;

ініціювання проведення консультацій з громадськістю через Громадську раду при органі влади або безпосередньо до структурних підрозділів райдержадміністрації.

При районній державній адміністрації функціонують такі консультативно-дорадчі органи, організаційно-технічне забезпечення та координацію діяльності яких забезпечує райдержадміністрація:

Громадська рада при районній державній адміністрації, утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики". Відповідно до протоколу установчих зборів від 25 квітня 2017 року розпорядженням голови районної державної адміністрації від 06.10.2017   № 252 "Про внесення змін до складу громадської ради при районній державній адміністрації " затверджено склад Громадської ради при районній державній адміністрації. Загальний персональний склад ради - 16 осіб. Члени Громадської ради обрані терміном на 2 роки на загальних зборах інститутів громадянського суспільства 25 квітня 2011 року. Громадська рада при Миргородській районній державній адміністрації є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

Основними завданнями Громадської ради є:

- створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;

- здійснення громадського контролю за діяльністю районної державної адміністрації;

- сприяння врахуванню органом громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Загалом при Миргородській райдержадміністрації діє 85 консультативно-дорадчих органів.