Президент України затвердив розширення повноважень місцевих органів влади

Президент України Петро Порошенко затвердив розширення повноважень місцевих органів самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.

Про це йдеться в повідомленні на сайті глави держави.

Відповідний закон №888-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», прийнятий Верховною Радою 10 грудня, був підписаний 26 грудня 2015 року.

Відповідно до цього закону органи виконавчої влади та місцевого самоврядування наділяються додатковими повноваженнями, що суттєво змінює та оптимізує процедуру надання адміністративних послуг.

Йдеться про реєстрацію місця проживання, надання відомостей з Державного земельного кадастру, роботи з документами, що підтверджують громадянство, створення реєстру територіальних громад, обмін відомостями між реєстрами, та передачу інформації в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Також закон регламентує процедуру доступу до інформації до цих реєстрів.

Відповідно до закону, з 1 березня 2016 року змінюються умови ведення та користування даними Державного земельного кадастру, а з 4 квітня 2016 року змінюються правила та процедури здійснення реєстрації місця проживання особи.

www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-rozshirennya-povnovazhen-misc-36568