У 2017 р. сонячні електростанції встановило удвічі більше приватних домогосподарств, ніж у 2016 році

За останні три роки в Україні 3010 приватних домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт. Більшість сімей, а саме - близько 2 тис. родин, перейшли на «чисту» електроенергію у 2017 році.

Зокрема, у IV кварталі 2017 р., не дивлячись на зимовий період, перевагу «чистій» електроенергії надали 687 домогосподарств, що на 30% більше порівняно з III кварталом того року.

«Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 р. Законом України № 514-VIII (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/514-19), яким надано вигідний «зелений» тариф із прив’язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», - зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Якщо сонячні установки потужністю до 30 кВт встановлено у 2017 р., то «чисту» електроенергію можна реалізовувати за тарифом 18,09 євроцентів/кВт*год до 2030 року.

Переходити на «сонячну» електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 10%  суми кредиту на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.

У м. Хмельницькому та м. Броди (Львівської обл.) з міського бюджету відшкодовують 10% вартості робіт із встановлення сонячних електростанцій.

Загалом, за три роки приватними домогосподарствами інвестовано у встановлення сонячних панелей майже 52 млн євро.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю