Засідання громадської ради при райдержадміністрації (21.05.2013)

21 травня 2013 року відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації. Розглядалися питання про стан медичного обслуговування населення Миргородського району, підготовку та проведення оздоровчої кампанії – 2013. У роботі Громадської ради взяв участь заступник голови райдержадміністрації С.Данилевський.

Інформуючи присутніх про стан медичного обслуговування населення району, головний лікар КЗ «Миргородський центр первинної медико-санітарної допомоги» Л.Павленко докладно зупинилася на заходах, що проведені в районі у рамках реформування медичної галузі. Поінформувала про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження  державного регулювання  цін на лікарські засоби для лікування  осіб із гіпертонічною хворобою на 2013рік та ряд інших питань.

Заступник головного лікаря ЦРЛ Н.Мілько ознайомила з роботою вторинної ланки медичного обслуговування, основними медичними показниками захворюваності населення району.

Невід’ємною складовою позитивних змін  у медичній галузі є реформування надання екстреної медичної допомоги, про що повідомив учасникам зібрання заступник головного лікаря станції екстреної медичної допомоги № 4 м.Миргород Ю.Кот. На засіданнях Громадської ради попереднього скликання вже порушувалося питання щодо вирішення проблеми надання екстреної медичної допомоги особам з вадами слуху та мовлення. Здебільшого до таких хворих виклики приймаються від родичів або осіб, які здійснюють за ними нагляд. Як повідомив Юрій Володимирович, в Україні є такий проект, який дає можливість вище переліченим групам хворих викликати швидку медичну допомогу самостійно. Цей проект має назву «Почуй мене» і реалізує його оператор стільникового зв’язку «Київстар». У рамках цього проекту операторські місця служби порятунку «101», міліції «102», швидкої допомоги «103» обладнано спеціальними технічними і програмними засобами та забезпечено транслювання SMS-викликів до центрів операторської підтримки на спеціально виділені номери. Було внесено пропозицію оприлюднити у районних ЗМІ номер мобільного телефону диспетчерської служби Миргородської станції екстреної медичної допомоги, на який хворі з вадами слуху та мовлення мали б змогу відправити смс-повідомлення, зазначивши лише адресу та причину виклику. Зазначено також, що диспетчерська служба повинна бути забезпечена базою даних про таких осіб.

Заступник голови райдержадміністрації С.Данилевський, підбиваючи підсумок обговорення питання зазначив, що на сьогодні одним з пріоритетів медреформи є первинна медична допомога і розвиток сімейної медицини. Стратегічна мета – доступна і якісна медична допомога для покращення стану здоров’я громадян.

При обговоренні питання про хід підготовки до відпочинку та оздоровлення дітей, підлітків і молоді влітку 2013 року наголошено на необхідності забезпечення злагодженої роботи всіх причетних служб. Як зазначив завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації В.Дорогань, завдання на 2013 рік – охопити відпочинковими та оздоровчими послугами не менше 60 % дітей шкільного віку. Про підготовку пришкільних таборів поінформувала методист відділу освіти райдержадміністрації С.Довга. Директор Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності В.Ємець ознайомила з порядком отримання путівок за рахунок коштів Фонду. Про залучення до проведення оздоровчої кампанії керівників сільгосппідприємств району говорила голова профспілки працівників агропромислового комплексу Л.Ребрик.

Члени Громадської ради ознайомилися з проектом Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затвердили Положення про Громадську раду при Миргородській райдержадміністрації та регламент Громадської ради. У ході обговорення питань прийнято відповідні рішення.