Засідання громадської ради при райдержадміністрації (23.09.2013)

23 вересня 2013 року відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації. На розгляд виносилися питання про  соціальний захист громадян, потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС, ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, соціально-економічний розвиток Миргородського району у І півріччі 2013 року, стан та перспективи розвитку дитячо-юнацького спорту в районі, стан реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти. У засіданні взяли участь голова районної ради Н.Дудник, представники управлінь, відділів райдержадміністрації.

Питання соціального захисту населення завжди перебуває під постійним контролем як органів влади, так і громадськості. А у рамках відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників особлива увага приділяється соціальному захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. Про стан реалізації завдань і доручень Президента у цьому напрямку присутніх інформувала начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В.Іванова.  Станом на 20 вересня 2013 року у районі проживає 2206 ветеранів війни. Життєзабезпечення ветеранів війни та праці підтримується законодавчо визначеною системою пільг і компенсацій. З початку   2013 року  ветеранам Великої Вітчизняної війни та дітям війни надано пільги на загальну суму  3,7 млн.грн. У складі наданих у 2013 році пільг ветеранам війни пільги на оплату житлово-комунальних послуг складають   2,3 млн.грн., або 74,8 %  від загальної суми наданих пільг. До Дня Перемоги забезпечено виплату з державного бюджету разової грошової допомоги 1850 ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, членам сімей загиблих на загальну суму 707,7  тис. грн. Відповідно до Закону України „Про соціальні послуги” особам похилого віку держава гарантує право на отримання соціальних послуг.   Протягом  2013 року 17 інвалідів війни отримали компенсацію на бензин, ремонт та транспортне обслуговування автомобілів на суму –2,7 тис.грн., забезпечено путівками  Мінпраці для санаторно – курортного лікування 8 інвалідів війни, 3 учасників бойових дій  та 3 учасників війни. За рахунок  коштів субвенції з державного бюджету надано  путівки до санаторно-лікувальних закладів 1 інваліду війни на  суму 4,1 тис.грн. У березні 2013 року забезпечено автомобілем ЗАЗ “Таврія” 1 інваліда війни І групи. З початку  2013 року  7 інвалідам війни видано направлення  для забезпечення ортопедичними виробами. Безкоштовно забезпечено  крісло-коляскою 4 інвалідів війни.

Поінформовано також про соціальний захист осіб постраждалих від аварії на ЧАЕС, медичне обслуговування зазначених категорій громадян.

Із великою зацікавленістю присутні заслухали питання щодо розвитку дитячо-юнацького спорту та функціонування дошкільних закладів освіти в районі.

Підбиваючи підсумки обговорення питань порядку денного голова Громадської ради при райдержадміністрації В.Прокопенко зазначила, що і влада, і громадські організації мають активно долучатися до реалізації завдань Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від їх місця проживання. З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення та рекомендаціі.