До уваги майбутніх власників автомобілів: порядок сплати збору за новопридбане легкове авто!

Згідно п.7 ст.1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) платниками збору на обов’язкове пенсійне страхування є підприємства, установи й організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові авомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами Міністерства внутрішніх справ, окрім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до закону.

Об’єктом оподаткування для зазначених платників є вартість легкового автомобіля.

П.7 ст.4 Закону визначено ставку збору від вартості об’єкта (виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб із 1 січня 2018 року, встановленого ст.7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” у розмірі 1762 грн):

3%- якщо  об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (2018 року із суми до 290730 грн);

4%- якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (2018 року із суми понад 290730 грн до 510980 грн);

5% - об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (2018 року із суми понад 510980 грн).

Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій затверджено постановою Кабінету Міністрів від 03.11.1998 №1740 (далі- Порядок 1740).

Згідно з п.13 Порядку 1740 збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій при набутті права власності на легкові автомобілі сплачується в розмірі залежно від вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості  автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

Враховуючи положення п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України та роз’яснення Державної податкової адміністрації України від 15.06.2011 №7118/5/16-1516-26, об’єкт оподаткування та ставка збору на обов’язкове державне пенсійне страхування визначаються виходячи з вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, що підтверджує  вартість автомобіля.

З огляду на зазначене та згідно з Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа,затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651 та затвердженим в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за №1372/21684, який визначає правила заповнення митної декларації, об’єктом оподаткування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є митна вартість товару, зазначена в графі 45 “Коригування” (розділ II зазначеного Порядку).

Територіальні органи з надання сервісних послуг МВС здійснюють реєстрацію легкових автомобілів лише за умови сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується документом про сплату цього збору.

Суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій, визначених пунктом 12 цього Порядку, сплачуються платниками на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС.

Інформаційно-консультаційна служба

Миргородського об’єднаного