Механізм впровадження інформаційної платформи між бджолярами та сільськогосподарськими підприємствами. Законодавча база у бджільництві

За ініціативою спілки пасічників Миргородського району у приміщенні Миргородської районної державної адміністрації відбулися збори учасників. Були запрошені представник Головного управління Держпродспоживслужби Управління фітосанітарної безпеки , викладачі Державного навчального закладу «Гадяцького аграрного училища», пасічники та фізичні особи підприємці, що займаються бджільництвом. Збори відкрив директор спілки пасічників Безпалько Олександр Анатолійович.Розглядалися організаційні питання спілки. Із доповіддю «Про попереджувальні заходи запобігання отруєння бджіл, нещасних випадків, надзвичайних ситуацій під час обробітку сільськогосподарських культур пестицидами» виступила провідний спеціаліст Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Світлана Надтока. Особливо наголошувалось про дотримання правил , що встановлені законодавством України відповідно Державних санітарних і Державних ветеринарних правил,Законів України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» та «Про бджільництво». У доповіді на законодавчому рівні висвітлено співпрацю сільськогосподарських виробників та бджолярів, аби попередити негативні наслідки отруєння бджіл при проведенні обробок сільськогосподарських культур пестицидами.

Із тематичною лекцією виступила викладач Державного навчального закладу «Гадяцького аграрного училища» Штанько Олена Василівна. Захворювання бджіл та їх лікування, практичні вирішення деяких питань стосовно збереження здорових бджолосімей змістовно висвітлено у доповіді. Своїми досягненнями та досвідом поділилися й самі пасічники, а також висвітлювали різні побажання та вносили пропозиції в налагодженні продуктивної співпраці з сільгоспвиробниками.

Провідний спеціаліст

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області    Світлана Надтока