Захворюваність на COVID-19 у Полтавській області нижче, ніж у середньому по Україні

Версія для друкуВерсія для друку

Захворюваність на COVID-19 у Полтавській області нижче, ніж у середньому по Україні

 

Показник захворюваності в області на COVID-19 – 64,1 на 100 тис. населення, по Україні – 343,8.Нижче, ніж у Полтавській області показники  у Херсонській та Луганській областях.

У визначених 26 закладах області І та ІІ хвилі пролікували 389 осіб, нині продовжують лікування в стаціонарі 96 хворих. Амбулаторно під спостереженням знаходиться 293 пацієнти, наразі лікується – 195.

Про це на апаратній нараді повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак

«Якщо раніше говори, що більшість хворих – люди в віці 70-80 років, то нині хвороба помолоділа. Хворіють і люди 30 років, й до 60 років. До середини серпня в області найвищою була захворюваність у Кременчуці та Кременчуцькому районі. Після 15 серпня – стабільно найвищий показник захворюваності в Полтаві», – сказав Віктор Лисак.

За його словами, зростає кількість випадків захворювання в органах місцевого самоврядування. Серед підтверджених випадків: дітей – 52 (5,9%), медпрацівників – 143 (16,1%), із них летальний – 1.

Із початку епідсезону в області на базі Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» почали робити дослідження для виявлення COVID-19 методом ПЛР. Якщо в березні 2020 року їх кількість сягала до 100 тестувань, то наразі зросла до 320 за добу.

Віктор Лисак зауважив, що варту звернути увагу на правила поведінки громадян, зокрема в транспорті, на ринку та магазинах. Зокрема, дезінфекція транспортних засобів.

Також директор ДОЗ ОДА поінформував, що в регіоні продовжує роботу обласний штаб протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню й поширенню на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, на 2020 рік. Відпрацьована мережа лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим та особам із підозрою на коронавірус. Визначено 26 відділень для госпіталізації хворих із підозрою та визначеним COVID -19 із загальною кількістю ліжок 1395 із них: боксованих – 340, напівбоксів – 205, створено 29 мобільних бригад для надання лікувально-діагностичної допомоги хворим на COVID-2019.

«Переконаний, якщо ми чітко дотримуватимемося адаптивного карантину, вимог, які ставить держава, ми переможемо COVID-2019», – сказав Віктор Лисак.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов за підсумками наради дав відповідні доручення відповідальним особам. Очільник області наголосив, що нині головне завдання – втримати ситуацію, яка є.

 «На Полтавщині, як і по Україні загалом, спостерігається зростання захворюваності на коронавірус. Як що у липні планували, що не буде в нас жодного випадку захворювання й на той час хворіло 10 людей, то нині фіксуємо по 20-30 випадків за добу. Маємо багато ризиків. Діти пішли до школи. Більше дітей почали ходити до дитячих садочків. Може виникнути чимало спалахів», – сказав Олег Синєгубов.

http://www.adm-pl.gov.ua/news/zahvoryuvanist-na-covid-19-u-poltavskiy-oblasti-nizhche-nizh-u-serednomu-po-ukrayini

 

Наверх ↑