Обережно пташиний грип!

Версія для друкуВерсія для друку

Обережно пташиний грип!

 

Миргородське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що останнім часом епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці суттєво погіршилася, про що свідчать зареєстровані випадки захворювання у країнах Європи (Угорщина, Чеська Республіка, Польща) та Україні (господарство ПП «Хутір» Немирівського району, Вінницької області).

Грип птиці – висококонтагіозне вірусне захворювання птиці, що характеризується пригніченням, ураженням респіраторних органів та системи травлення. Вірус має спорідненість з вірусами грипу людей, а отже до вірусу пташиного грипу сприятливі й люди.

Серед диких птахів грип дуже поширений і може проходити безсимптомно. Дикі (в тому числі перелітні) птахи розносять віруси грипу по країнах та континентах, заражаючи місцевих птахів, зокрема домашніх.

Підтип вірусу грипу H5N1 є одним з найнебезпечніших (високопатогенних) вірусів грипу. Серед домашньої птиці цей вірус може викликати важкі захворювання та швидку загибель

Симптоми пташиного грипу у домашніх птахів. Головною ознакою грипозної інфекції у птиці є ентерит, тобто пронос. Крім того, може зменшитись яйценосність. У разі високопатогенного пташиного грипу H5N1 інфекція може проходити в миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці.

Грип птиці – небезпечний для людини своїми ускладненнями: запаленням легенів, ішемічною хворобою серця, порушеннями мозкового кровообігу тощо. Захворювання пташиним грипом може закінчитися летально в разі відсутності своєчасної медичної допомоги.

Власникам птиці необхідно – перевести всіх птахів на закритий режим утримання та не допускати контакту з дикою та синантропною птицею. Не випускати на водоймища домашню водоплавну птицю. У процесі догляду необхідно використовувати змінний робочий одяг та взуття. Періодично проводити очищення як приміщення так й інвентар з обов’язковою обробкою дезінфікуючими засобами.

Застереження при виникненні захворювання. У період спалаху пташиного грипу не рекомендується купувати живих птахів для розведення та збільшення поголів’я. При захворюванні домашньої птиці пташиним грипом єдиним надійним захистом від розповсюдження захворювання є знищення всієї інфікованої птиці.

Як уникнути зараження пташиним грипом:

  • Уникайте контакту з хворими чи мертвими птахами;
  • Не торкайтесь до місць, на які могли потрапити екскременти хворих птахів;
  • Подібно до будь – якого інфекційного захворювання, одним з найбільш ефективних способів захисту є часте ретельне миття рук. Руки слід обов’язково мити з милом, а також користуватися дезінфікуючими розчинами, що містять спирт;
  • Після контакту з сирим м’ясом птахів (забій, обробка) та іншими продуктами птахівництва слід обов’язково ретельно вимити руки з милом, а предмети, на яких оброблялось м'ясо птиці – продезінфікувати;
  • Вірус пташиного грипу легко знищити за допомогою термічної обробки, тому вживати в їжу продукти птахівництва слід лише після термічної обробки: яйця потрібно варити не менше 10 хвилин, а м'ясо не менше 30 хвилин при температурі 1000 С. Вживаючи добре проварене м'ясо птиці, заразитися не можливо;
  • Яйця не можна вживати сирими, перед використанням яєць слід ретельно мити шкарлупу мильною водою;
  •  Не купуйте м'ясо птиці та продукти птахівництва, що не пройшли ветеринарно – санітарного контролю, а також місцях несанкціонованої торгівлі;
  • Якщо Ви маєте безпосередній контакт з птицею (наприклад, працюєте на птахофабриці), слід зробити щеплення проти звичайного людського грипу.

Рекомендуємо бути уважним до стану свого здоров’я та поголів’я птиці у Ваших господарствах.

При підозрі на захворювання птиці на пташиний грип слід звернутися до спеціалістів служби ветеринарної медицини Миргородського району для вжиття відповідних заходів за адресою м.Миргород, вул..Сорочинська, 164, тел. 4-40-82.

 

 

В.о.начальника управління                                                   Наталія ОБІДНА

 

 

Наверх ↑