«Стоп фальсифікат»

Версія для друкуВерсія для друку

«Стоп фальсифікат»

 

Миргородське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що згідно з повідомленням ГО «Громадський контроль захисту справ споживачів» в рамках масмедійного проекту «СТОП ФАЛЬСИФІКАТ» встановлено факти невідповідності виробництва та/або обігу масла солодковершкового операторами ринку: ТОВ «Миколаївмолпром», ТОВ «Фірма Апрель», ТОВ «Титан», ТОВ «Таврія-В», ТДВ «Івано-Франківський міськмолзавод», ТМ «Наш продукт», ДП «Староконстянтинівський молочний завод», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «Інтер-мол».

У рамках проєкту громадськими активістами та журналістами були відібрані зразки масла солодковершкового у торгових мережах у чотирьох регіонах України: Сумах, Черкасах, Новій Одесі (Миколаївська область) та в Калуші (Івано-Франківська область). Усього було відібрано 77 зразків масла (231 пачка). Із загальної кількості по 77 пачок масла було відправлено до двох лабораторій на дослідження (Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та Державного підприємства «Укрметртестстандарт»). Ще 77 залишились у експертів, як контрольний/арбітражний зразок.

Відповідно до етикетки, відібрані зразки масла були представлені 30-ма виробниками (28 – українських, 2 – німецьких).

За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 16 відібраних зразків масла – фальсифікат 

Разом з цим звертаємо увагу щодо відповідальності операторів ринку за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють, в тому числі ініціювати процедури вилучення з обігу продуктів, що не відповідають параметрам безпечності (частина 4 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів).

 

 

Миргородське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області

 

 

Наверх ↑