Центри життєстійкості

Версія для друкуВерсія для друку

Програма з формування життєстійкості – напрацювання та розвиток навичок людини бути емоційно та ментально стабільним з урахування кризових умов сьогодення – виконується Міністерством соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» ініційованою Першою леді України Оленою Зеленською.

Програма життєстійкості регулюється 2-ма постановами КМУ:

Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (від 3 жовтня 2023 р. № 1049),

Про організацію діяльності та забезпечення функціонування Центрів життєстійкості (від 23 січня 2024 р. № 83)

 

Складові Програми життєстійкості :

Кейс-менеджмент - оцінка звернень громадян та первинний скринінг потреб людини з подальшим направленням до необхідних фахівців.

Надання соціальних послуг - групові заняття, тренінги та увесь спектр послуг з психосоціальної підтримки. За потреби, у Центрах життєстійкості можуть бути додатково організовані ряд інших послуг: первинна правнича підтримка, консультацій щодо питань зайнятості, супровід ветеранів та інше - ті послуги, яких потребують мешканці конкретної громади.

Координація волонтерських активностей - оперативне реагування на ті потреби, які виникатимуть у громаді, та акумуляція волонтерського потенціалу навколо цих потреб.

Сімейний простір для підтримки родин: організація активностей та занять для дітей, навчання батьків, проведення заходів для родин.

 

Нова психосоціальна послуга передбачає комплексний підхід. Насамперед здійснюватиметься оцінка потреб людини. Після цього її інформуватимуть про доступні послуги для вирішення існуючих проблем, можливості отримання соціальних гарантій. Також будуть запроваджені психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.

Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.

Центр життєстійкості - дружній, безбар’єрний простір, куди може звернутися кожен мешканець громади і безоплатно отримати підтримку та послуги - комплексний психосоціальний супровід сімей, особливо з числа постраждалого населення, ВПО, який спрямовану підтримку та зміцнення психічного здоров'я.

Етапність участі в ініціативі:

громада визначається з приміщенням,

подає заявку на участь в ініціативі до Мінсоцполітики у встановлені терміни,

після відбору громади за рекомендацією Територіального ГУ Нацсоцслужби – Мінсоцполітики видає відповідний наказ та оголошує конкурс на надавачів соцпослуг (з числа громадських організацій та благодійних організацій, КНП які включені до Реєстру надавачів соціальних послуг) ;

після конкурсного відбору надавача та завершення ремонтних робіт – відкриття центру та його безпосередня діяльність.

Моніторинг за діяльністю центру та оцінку якості послуг віднесено до повноважень громади.

 

Детальна інформація на сайті Мінсоцполітики

https://www.msp.gov.ua/timeline/Formuvannya-zhittestiykosti-.html

 

 

 

Наверх ↑