Соціальний захист
Соціальний захист
Інструкція з отримання статусу ВПО та допомоги на проживання:
Залишити заявку на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій:
Отримання одноразової матеріальної допомоги онкохворим громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб у розмірі до 20,0 тис. грн, для онкохворих дітей – до 100,0 тис. грн.
Для отримання допомоги необхідно надати на адресу Комісії обласної державної адміністрації з розгляду питання з надання матеріальної допомоги з обласного бюджету (м. Полтава, вул. Ціолковського, 47, каб. 106) наступні документи:
- заяву;
- копію паспорта громадянина України;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копію медичної довідки за однією з встановлених форм Міністерства охорони здоров’я України (з дати видачі якої не минуло 6 місяців):
- форма № 027/о - виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, або
- форма № 027-1/о - виписка із медичної карти стаціонарного хворого на злоякісне утворення для осіб, у яких виявлено онкологічне захворювання, або форма № 028/о - консультаційний висновок спеціаліста – для громадян, які направляються на консультацію, в тому числі і для необхідності оперативного втручання;
- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (крім мешканців м.Полтави та м.Кременчука);
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- заяву з банківськими реквізитами для виплати коштів (рахунок IBAN) – карта для соціальних виплат.
Телефон для довідок:
Перелік територіальних громад області, які приймають заяви
на допомогу ВПО виключно у ЦНАП
З 1 березня 2024 року виплати допомоги на проживання буде продовжено автоматично на наступні 6 місяців для внутрішньо переміщених осіб, які не мають можливості працювати, а саме:
Визначено категорію внутрішньо переміщених осіб, яким допомога буде продовжена ще на 6 місяців після подання нової заяви, а саме:
малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн.
Держава надає додаткову підтримку батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:
для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах).
Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії .
Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних півроку.
Також за заявою допомога продовжується:
якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
особам, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною;
В усіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї, але інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! У наступних територіальних громадах області приймають заяви на допомогу ВПО ВИКЛЮЧНО в ЦНАП:
Білицька
Великобудищанська
Великорублівська
Великосорочинська
Гадяцька
Глобинська
Градизька
Гребінківська
Драбинівська
Зінківська
Карлівська
Кобеляцька
Комишнянська
Котелевська
Краснолуцька
Кременчуцька
Лютенська
Мартинівська
Миргородська
Новогалещинська
Новоселівська
Опішнянська
Петрівсько-Роменська
Пирятинська
Решетилівська
Ромоданівська
Сергіївська
Скороходівська
Хорольська
З 1 березня 2024 р. виплата допомоги на проживання для ВПО була продовжена ще на 6 міс.
для окремих категорій ВПО
Першочергово виплати були продовжені автоматично на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:
для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність).
Якщо у складі сім’ї два пенсіонера, ці пенсії сумуються і діляться на 2-х членів сім’ї. Заробітна плата, у разі її отримання, для вказаної категорії осіб для розрахунку сукупного доходу не враховується;
осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.
22 березня 2024 року, Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову і уточнив перелік тих ВПО, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6-ти місяців.
Зокрема, щоб уникнути різночитань, постанова чітко передбачає, що, крім інших, мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців також такі категорії людей:
особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї менше 9 444 грн:
особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
Особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі
студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
особи з інвалідністю ІІІ групи;
сім’ї пенсіонерів.
Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років.
Також продовжено період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 р. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.
Якщо ви підпадаєте під зазначені критерії і подасте заяву вже у травні, то допомога буде призначена з місяця звернення, тобто також з травня.
Також звертаємо увагу, що протягом 2-х місяців після призначення допомоги, ВПО, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості.
Тобто стати на облік в Центр зайнятості (або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримати допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримати ваучер на навчання тощо).
Звертаємо увагу, що якщо після перепризначення допомоги, людина не зробить цього, – виплату допомоги буде припинено.