Публічний звіт начальника Миргородської районної військової адміністрації про роботу у 2023 році
Публічний звіт начальника Миргородської районної військової адміністрації про роботу у 2023 році
Миргородська районна військова адміністрація, здійснюючи делеговані та власні повноваження, у 2023 році спрямовувала свою діяльність на виконання положень Конституції України та законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про державну службу», «Про правовий режим воєнного стану», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції», забезпечення реалізації заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови обласної військової адміністрації та власних розпорядчих документів.
Діяльність районної військової адміністрації здійснювалася за річним та квартальними планами роботи. Найбільш важливі питання розглядалися на нарадах, засіданнях комісій та засіданнях колегії.
2023 рік став роком випробувань для всіх, своєрідним тестом для кожного на мужність та патріотизм, незламність і віру, вміння приймати рішення та готовність брати на себе відповідальність за це.
З початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну робота районної військової адміністрації, як і робота всіх державних органів, зазнала кардинальних змін.
Головними пріоритетами у діяльності стали:
зміцнення обороноздатності району;
забезпечення виконання мобілізаційних заходів;
контроль за дотриманням і виконанням заходів правового режиму воєнного стану;
забезпечення належних безпекових умов для жителів району;
вжиття необхідних заходів з ліквідації наслідків збройної агресії на території району;
підтримка регіонів, які зазнали окупації та руйнувань внаслідок збройної агресії рф;
розгортання економічного фронту та забезпечення ефективного використання наявних природних, трудових і фінансових ресурсів;
формування гуманітарних штабів та надання належної допомоги жителям району та внутрішньо переміщеним особам;
створення необхідних умов для підтримки всіх типів зв’язку з усіма населеними пунктами району, контроль за своєчасним інформуванням населення щодо поточної ситуації та виникнення надзвичайних ситуацій чи інших загроз тощо.
На виконання поставлених завдань були мобілізовані всі внутрішні та зовнішні ресурси. Керівництво та працівники адміністрації, очільники громад працювали в режимі 24х7, підтримуючи постійний зв’язок. Користуючись нагодою, передусім хочу висловити всім вдячність за командну роботу, яка дала належні результати.
Виконання бюджету
Загальна сума доходів по бюджетах територіальних громад Миргородського району за 2023 рік (без урахування трансфертів з Державного бюджету) при плані 2 236 362,2 тис. грн виконаний в сумі 2 333 102,5 тис. грн, що становить 104,3 % виконання або 96 740,3 тис.грн, це на 79 557,9 тис. грн менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Виконали план по доходах загального фонду за 2023 рік по 13 територіальних громадах та районному бюджету, в тому числі: Білоцерківська (111,3%), Великобагачанська (111%), Великобудищанська (105,5%), Великосоричинська (128,6%), Гоголівська (100,4%), Заводська (111,5%), Комишнянська (111,9%), Лютенська (111,4%), Миргородська (103,8%), Петрівсько-Роменська (103,7%), Ромоданівська (100,8%), Сергіївська (111,9%), Шишацька (103,3%), районний бюджет Миргородського району (136,2%).
Не виконали планові показники за 2023 рік по доходах загального фонду 4 територіальні громади: Гадяцька (95,8%), Краснолуцька (99,4%), Лохвицька (96,8%), Сенчанська (91,5%).
Найбільші надходження до бюджетів територіальних громад становлять:
- податок та збір на доходи фізичних осіб;
- рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів;
- акцизний податок;
- податок на майно, єдиний податок.
У першу чергу проводилося фінансування на оплату праці працівників бюджетних установ, оплату комунальних послуг та енергоносіїв.
Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери станом на 31 грудня 2023 року відсутня.
Забезпечення заходів територіальної оборони району
У Миргородському районі створені та функціонують штаб оборони Миргородського району, оперативний штаб та ситуаційний центр.
У 2023 році в Миргородському районі прийнята та діяла районна програма «Територіальна оборона Миргородського району на 2023 рік».
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів територіальних громад, які передані як субвенція до районного бюджету.
Окрім того, територіальними громадами Миргородського району на забезпечення заходів територіальної оборони було виділено та профінансовано з місцевих бюджетів досить значні кошти.
У 2023 році райвійськадміністрацією спільно з соціально відповідальним бізнесом та благодійниками передано нашим захисникам декілька автомобілів типу «пікап», а також багато іншого обладнання (в тому числі і спеціального призначення).
Близько 30 представників територіальнох громад району за активної підтримки районної військової адміністрації взяли участь у роботі зведеної бригади Полтавської області, яка проводила ремонтно – відновлювальні роботи на об’єктах Херсонської області, що постраждали від надзвичайної ситуації техногенного характеру державного рівня, пов’язаної з підривом російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції. Миргородський район активно долучився до допомоги мешканцям підтоплених тариторій продуктами харчування, будівельними матеріалами, обладнанням, плавзасобами, ПММ та іншим.
13 територіальних громад Миргородського району передали субвенцію, як допомогу на відновлення Херсонської області.
Заходи мобілізації
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень начальника Полтавської облвійськадміністрації Миргородська районна військова адміністрація здійснює керівництво мобілізаційною підготовкою та мобілізацією, спільно з районним РТЦК та СП організовує заходи мобілізаційного планування, виконання заходів з мобілізації ресурсів на території відповідальності, забезпечення виконання Програми «Територіальна оборона Миргородського району».
У взаємодії із суб'єктами господарювання різних форм власності та співпраці з органами місцевого самоврядування у достатньому обсязі (але не без проблем) виконуються планові заходи з комплектування Сил Оборони України людськими та транспортними ресурсами.
Галузь освіти
У громадах Миргородського районі в 2023-2024 навчальному році функціонує оптимально необхідна кількість закладів освіти:
108 закладів загальної середньої освіти,
113 дошкільних закладів освіти (81 самостійні, 32 при гімназіях, 2 призупинили діяльність (немає дітей),
15 закладів позашкільної освіти,
6 інклюзивно-ресурсних центрів,
4 центри професійного розвитку педагогічних працівників.
01.09.2023 73 заклади загальної середньої освіти розпочали навчання офлайн (69%) та 35 – на змішаній формі (31%).
Згідно мережі у 108 закладах загальної середньої освіти навчається 18126 учнів.
Загальна кількість вихованців у дошкільних закладах освіти 3935 осіб.
Обов’язковою умовою здійснення очної форми навчання з 01 вересня 2023 року було наявність укриття, яке відповідає вимогам державних норм, та обстежене відповідною комісією.
Заклади загальної середньої освіти, які забезпечують освітній процес, мають протирадіаційні укриття (ПРУ) та найпростіші укриття, забезпечені Wi-Fi роутерами для укриттів, засобами пожежогасіння, провідним Інтернетом, мобільним зв'язком, аптечками. В укриттях є запаси води, харчування на дві доби, засоби пожежогасіння.
Галузь медицини
1 серпня 2023 року Полтавська ОВА затвердила План Спроможності мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу. Лікарні в області поділили на загальні, кластерні та надкластерні: КНП «Гадяцька міська центральна лікарня» та КНП «Лікарня інтенсивного лікування Миргородської міської ради» відносяться до кластерної мережі, КНП «Лохвицька міська лікарня» відноситься до загальної мережі, КНП «Шишацька лікарня планового лікування» і КНП «Великобагачанська центральна лікарня» знаходяться позаспроможною мережою. Всі зазначені заклади забезпечені генераторами у разі виникнення необхідності працювати в умовах блекауту.
На території Миргородського району працюють 62 амбулаторії загальної медицини, 75 ФАПів та 9 центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Соціальний захист населення
Соціальний захист є однією із найвагоміших складових системи життєзабезпечення населення та функціонування держави.
У поточному році на органи соціального захисту населення покладено відповідальність за реалізацію 43 державних програм за 77 напрямками.
Управлінням соціального захисту населення щомісячно забезпечується нарахування та виплата державних соціальних
допомог та компенсацій 22 тисячам одержувачів на загальну суму 250 915 тис.грн., у тому числі: 2,5 тис.сімей з дітьми; 1,1 тис. малозабезпечених сімей; 2,54 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, 14,3 тис. внутрішньо переміщених осіб.
У районі державними програмами охоплено 22 585 осіб з числа пільгових категорій населення.
Соціальний захист Захисників і Захисниць та членів їх родин
У районі особлива увага приділяється підвищенню рівня соціального захисту Захисників і Захисниць України та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України шляхом виконання державних програм та забезпечення додатковими
соціальними гарантіями за рахунок коштів обласного бюджету та бюджетів об’єднаних територіальних громад району.
Значно зросла кількість мешканців району - Захисників та Захисниць України, що загинули внаслідок російської збройної агресії. Так, до 24.02.2022 кількість членів сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій становила 83 особи, осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС - 99 осіб. З 24.02.2022 по 13.10.2023 кількість членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України збільшилась до 367 чоловік, з них 71 дитина, осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників і Захисниць України 71 особа.
Після завершення служби Захисники та Захисниці України стикаються з проблемами адаптації до цивільного життя.
З метою взаємодії з ветеранами, членами сімей загиблих (померлих) Захисників України та якісного забезпечення їх соціальними гарантіями при райвійськадміністрації створено консультативну раду у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.
На виконання постанови Уряду, яку ухвалено за ініціативи Міністерства ветеранів, в управлінні соціального захисту населення райвійськадміністрації створено відділ з питань ветеранської політики зі співробітниками віддалених приєднаних (колишніх) районів (Лохвицького, Гадяцького, Шишацького та Великобагачанського), який займається ветеранською політикою і соціальними гарантіями для ветеранів.
З поточного року Миргородський район активно долучився до пілотного проєкту “Соціальне відновлення”, в рамках якого виділені додаткові кошти з обласного бюджету, і сім’ї осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників і Захисниць України потягом 10 днів на базі санаторно-курортного закладу «Миргородкурорт» отримують послуги соціальної, психологічної підтримки та оздоровчих послуг.
Протягом 2023 року послугами соціального відновлення на базі ПрАТ «Миргородкурорт» (санаторії «Миргород», «Полтава») охоплено 54 особи на суму 524,2 тис. грн.
Підтримка наших Захисників і Захисниць була і є незмінним пріоритетом для районної і місцевої влади, адже соціальне відновлення ветерана є вагомим кроком у напрямку підтримки та відновлення ветеранів, членів їх сімей.
Миргородська районна військова адміністрація долучилася до процесу підтримки ветеранів з надання послуги соціального відновлення для ветеранів війни та їхніх родин.
На районному рівні підтримка ветеранів війни, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України здійснюється у межах Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Миргородського району на 2024 рік, затвердженої рішенням Миргородської районної ради від 22.12.2023 № 20.
Одним із заходів Програми передбачено соціальне відновлення осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників і Захисниць України, а також членів їх сімей шляхом надання соціальної, психологічної підтримки та оздоровчих послуг.
На реалізацію вказаного напрямку у поточному році передбачено 500,0 тис.грн. Згідно розрахунку, це дасть можливість охопити послугами соціального відновлення, шляхом надання оздоровчих послуг 45 особам з числа ветеранів та членам їх сімей.
З метою реалізації державної ветеранської політики та належної підтримки Захисників та Захисниць України, членів їх
сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України територіальними громадами району прийняті цільові програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників
та Захисниць, членів їх сімей та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України на місцевому рівні, для того, щоб мати можливість в 2024 році в громадах дієвими послугами підтримувати ветеранів та їхні родини.
На даний час такі програми прийняті в 17 територіальних громадах.
Миргородська районна військова адміністрація та кожна громада району активно реалізовує державну ветеранську політику, що сприятиме гідній реінтеграції українських Захисників і Захисниць під час переходу від військової служби до цивільного життя.
Робота з внутрішньо-переміщеними особами
Із початку повномасштабного вторгнення до сьогодні, Миргородщина прийняла близько 34 тисяч осіб із зони бойових дій, із яких 20 825 осіб, на даний час, перебуває на обліку в нашому районі. Для тимчасового розміщення ВПО було облаштовано 44 місця компактного поселення.
Наразі, в 20 місцях компактного поселення (в одинадцяти громадах Миргородського району), проживає 633 внутрішньо переміщені особи при можливій кількості розміщення 1556 осіб. З них: заклади освіти державної форми власності – 6; заклади освіти обласної форми власності – 1; заклади освіти комунальної форми власності – 5; приватна форма власності – 5; комунальна форма власності - 3 (не освіта).
У 11 закладах освіти Миргородського району, на базі яких діють місця компактного поселення, проживає 195 осіб.
Миргородська районна військова адміністрація разом з соціально відповідальним бізнесом та благодійними організаціями долучилась до обладнання місць компактного проживання населення необхідною побутовою технікою, меблями, обладнанням, а також проведенням поточних ремонтів у приміщеннях.
Для того, щоб внутрішньо переміщені українці могли краще адаптуватись до нових умов проживання, в районі продовжують діяти різноманітні ініціативи, покликані покращити роботу місцевих громад та ВПО (зокрема, на базі РВА та в кожній територіальній громаді створені Ради з питань внутрішньо переміщених осіб).
З метою додаткової соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб територіальними громадами району прийняті програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 6 437 тис. грн.
Такі програми прийняті в усіх територіальних громадах району. Кошти програм використовують для надання матеріальної допомоги ВПО, на придбання продуктових наборів, для придбання побутової техніки для місць компактного проживання ВПО, проведення ремонту приміщень для проживання ВПО, та ін.
Економічний розвиток
Нині розвиток переробки перебуває у фокусі уваги Кабінету Міністрів України. Вітчизняні компанії мають більше виготовляти
готової продукції з високою часткою доданої вартості для українських споживачів, а також для експорту.
Саме тому, одна з грантових програм спрямована на розвиток або створення переробних підприємств.
У Миргородському районі 2 підприємства Миргородської міської територіальної громади скористалися «Грантом на переробне підприємництво».
У громадах реалізовуються проекти за підтримки міжнародної допомоги.
У 2023 році за допомогою благодійних організацій реалізувано 5 проєктів на підтримку місцевого бізнесу.
Також реалізуються проєкти для підтримки ВПО, а саме для покращення умов їх тимчасового перебування та підтримка релокованого бізнесу.
Значна кількість підприємців скористався проєктом «єРобота».
Функціонування пунктів незламності
На виконання доручень, даних за результатами засідання Координаційного штабу з питань розгортання та організації роботи пунктів незламності, та з метою завчасного реагування на випадки настання надзвичайної ситуації, у тому числі військового характеру, в Миргородському районі передбачено, створено та функціонують 105 "Пунктів незламності":
97 - органами місцевого самоврядування;
6 - Миргородським районним управлінням ГУ ДСНС України в Полтавській області;
2 - залізничні вокзали «Укрзалізниця» (м. Миргород та смт Ромодан).
На даний час на території району функціонують всі «Пункти незламності», які створені органами місцевого самоврядування і укомплектовані необхідним обладнанням та доступом до мережі Iнтернет.
Стан взаємодії з районною радою та народними депутатами
Райвійськадміністрацією налагоджена тісна співпраця у вирішенні питань соціально-економічного розвитку та проблем району з Полтавською обласною військовою адміністрацією, народними депутатами України О. Кулінічем та О. Устенком, депутатами Полтавської обласної ради, районною радою, головами депутатських фракцій та депутатським корпусом.
Користуючись нагодою, хочу подякувати депутатському корпусу Миргородської районнної ради, голові районної ради та всім присутнім за співпрацю у 2023 році, сподіваюсь на не менш плідну та активну співпрацю у 2024 році.
Вірю в ЗСУ!
Разом до Перемоги!